Autor Wątek: jak dlugo czekaliscie na mieszkanie z Consilu ???  (Przeczytany 6030 razy)

Offline BlackHair

Odp: jak dlugo czekaliscie na mieszkanie z Consilu ???
« Odpowiedź #25 dnia: 03/05/2009, 17:20:37 »
My czekamy 3 lata i po wielu wizytach w counsilu zostalismy zakwalifikowani do AHP,ucieszylismy sie bo w tym czasie koncza budowe nowego osiedla i mielismy nadzieje,za tam dostaniemy.Ale wiadomo nadzieja... i zaproponowano nam mieszkanie ale w starym budownictwie,okropne wiec odmowilismy i tym samym wrocilismy na liste do counsilu ale nie wiemy na jaka pozycje i czy jeszcze cos nam zaproponuja.Do czego zmierzam a mianowicie,mieszkania na nowym osiedlu zostaly przydzielone ale nie dostal ich zaden Polak tylko Litwini wiekszosc i Szkoci.Wkurza mnie to bo znam niektorych co litwinow co dostali i napewno nie w uczciwy sposob tylko sciemniajac,ze to przeludnienie lub mieszkaja z obcym facetem a ona jest samotna matka z dorastajaca corka a naprawde to jest jej facet.Ci co przyjezdzaja teraz lub sa tu krotko to juz sa dobrze poinformowani co maja zrobic zeby szybko dostac,oszukuja,ze sa bezdomni (celowo nie maja stalego miejsca zamieszkania) lub wymyslaja inne historie.Mysle,ze nie jestesmy jedyni,ktorych wkurza innych cwaniactwo.Wyrzucilam to co mnie boli:)Pozdrawiam wszystkich uczciwie czekajacych i zycze cierpliwosci.

Offline incognito

• Niebieski jak cegła
« Odpowiedź #26 dnia: 03/05/2009, 19:20:05 »
Niestety to racja.Pani w counsilu powiedziala ze teraz ciezko o mieszkanie bo jest bardzo duzo bezdomnych....  Ciekawe dlaczego ...
Moze counsil powinien bardziej skrupulatnie dawac przydzialy dla poszczegolnych osob?
Sa jeszcze jakies kontrole po przyznaniu czy poprostu daja mieszkanie i ciesz sie zyciem nara

Offline Aga:)

• "Nię bądź jak agentura zbytnio towarzyski, bądź bliski dla bliskich "
  • Iść tam gdzie większość??Pier.... przecietność....
« Odpowiedź #27 dnia: 18/10/2010, 11:08:49 »
Ja czekam 3 lata a inni np para która przyjechała do szkocji dostała po 3 miesiacach piekne 2bedroom niech maja, nie zazdroszcze no ale czy ta fair to do konca nie jestem przekonana;)
Drapieżna i słodka jak biały tygrys i czarna kotka:P

Idź do przodu póki drzwi masz otwarte
Póki żagiel wypełniony masz fartem
Unikaj burzy, życie to forma podróży

Offline szkocica

• PAA
  • niezla wtopa bez off-topa
« Odpowiedź #28 dnia: 18/10/2010, 12:07:48 »
Aga musisz sie strasznie nudzic, skoro odgrzebujesz i odpowiadasz na tak stare watki ;)
Nie rzucim Forum, skąd nasz ród,
nie zmoderujem mowy, 
Swojski my naród, swojski ród
niesforny - OFFTOPOWY!!!!!!!

« Odpowiedź #29 dnia: 18/10/2010, 14:33:19 »
hehehe nie nudze sie własnei dzisiaj mam pelna głowe....:(

bet_24

• Gość
« Odpowiedź #30 dnia: 18/10/2010, 14:35:55 »
jak znasz tych litwinow to w prosty sposob mozesz zglosic ze oszukali council bo wiesz ze sa para, a ty pozostaniesz anonimowa
z drugie strony moze lepiej kupic cos jest teraz duzo programow ktore pomogaja nabyc nieruchomosc z nie az tak duzym wkladem wlasnym

« Odpowiedź #31 dnia: 18/10/2010, 14:37:59 »
pod nikim dołków nie bede kopac, i to nie litwini:) im sie udało i super :)

Offline raffi5000

• PAA
« Odpowiedź #32 dnia: 18/10/2010, 19:57:53 »
jak znasz tych litwinow to w prosty sposob mozesz zglosic ze oszukali council bo wiesz ze sa para, a ty pozostaniesz anonimowa
z drugie strony moze lepiej kupic cos jest teraz duzo programow ktore pomogaja nabyc nieruchomosc z nie az tak duzym wkladem wlasnym
co to ma być ? Egzamin do SRU (czyt. KGB)...niedowiary !
Pomiędzy nim a niebem  bez przerwy hulał wiatr, bezsilność otulona gniewem zbudziła drugie - brudne JA...

Offline Vanishing Point

« Odpowiedź #33 dnia: 23/10/2010, 21:29:07 »
Musicie ludziska tak po polskiemu pokombinować. Ja nie kombinuje i nie mam mieszkania z councilu. Po prostu nie ma fizycznej możliwości dostac mieszkania bedąc polaczkiem bo napewno dostanie go jakaś szkocka siksa w wieku 20-stu lat żyjaca(lub tylko współżyjąca) od dwóch miesiecy z jakimś kolesiem - znam takie dwa przypadki. Ot to najbardziej potrzebujący ludzie!! Nie wierze w mieszkania z councilu. Nie licze na to że dopóki nie walne bahora to mi przyznają.Aplikowałem 2,5 roku temu i nic. W kilku miejscach. Odświeżałem aplikację co roku. Także teraz to oni mnie mogą łaskawie pocałować w d... Dziekuje.

Offline Myszenka

« Odpowiedź #34 dnia: 23/10/2010, 23:40:12 »
Aaaa, szkoda gadac. Kupic trzeba.

« Ostatnia zmiana: 24/10/2010, 07:40:35 wysłana przez Myszenka »
I always figured when I got older, God would sorta come into my life somehow. And he didn't. I don't blame him. If I was him I would have the same opinion of me that he does.

Offline pawcio.g

• Administrator
« Odpowiedź #35 dnia: 24/10/2010, 11:42:29 »
Rolą city council nie jest rozdawanie mieszkań socjalnych na lewo i prawo, każdemu kto się tylko zaaplikuje. Z pewnością dwudziestolatka z małym dzieckiem bardziej tego potrzebuje (chociażby dla dobra dziecka!) niż para młodych, zdrowych i pracujących ludzi - a znam kilka przypadków, że właśnie tacy dostali mieszkanie z councilu. I to Polacy, więc nie pisz, że nasi rodacy mieszkań nie dostają...

Rada Myszenki jest chyba najlepsza, jak się to zrobi z głową to można mieszkać za niewiele większe pieniądze, a na swoim (a nie 'na swoim' w council flacie..)

Offline greg43

« Odpowiedź #36 dnia: 24/10/2010, 12:56:52 »
Mam wrażenie że mieszkanie z Councilu to szczyt marzeń dla Polaków

sofarider

• Gość
« Odpowiedź #37 dnia: 24/10/2010, 14:20:48 »
To zle masz wrazenie :)

Offline greg43

« Odpowiedź #38 dnia: 24/10/2010, 15:28:35 »
To zle masz wrazenie

nie koniecznie

Offline pawcio.g

• Administrator
« Odpowiedź #39 dnia: 24/10/2010, 15:32:52 »
DLa wielu Polaków niestety tak. Nie dla wszystkich, oczywiście...

Offline dsmok

« Odpowiedź #40 dnia: 24/10/2010, 20:13:53 »
Ja też nie będę aplikować, lepiej mieć swoje za swoje...

Offline alexo

« Odpowiedź #41 dnia: 25/10/2010, 20:27:07 »
A moze lepiej zaaplikowac w grampianie?tam tez mozna dostac mieszkanie lub w langstane,kiedys bylo latwiej dostac tu mieszkanie teraz jest juz innaczej

« Odpowiedź #42 dnia: 26/10/2010, 08:51:01 »
A moze lepiej zaaplikowac w grampianie?tam tez mozna dostac mieszkanie lub w langstane,kiedys bylo latwiej dostac tu mieszkanie teraz jest juz innaczej

wiesz swego czasu aplikowałam wszedzie council, grampian, langstane było to 3 lata temu i nic..., ale wieszw sumie to nie zalezy mi mam fajne wynajmowane onebedroom , urzadziłam je sobie pomalutku tak aby mi sie dobrze mieszkało i w sumie to nie czekam juz na mieszkanie od nich, do tego trzeba miec kase kilka tysiecy aby takie mieszkankoz councilu sobie urzadzic a mozna sie ubiegac o dofinansowanie do mieszkania i wychodzi Ci tyle jakbys placił za councilowskie :) mimo to wszystkim czekjacym życze POWODZENIA!! :) Pozdrawiam