Autor Wątek: jak dlugo czekaliscie na mieszkanie z Consilu ???  (Przeczytany 6083 razy)

Offline gosiaaczek

jak dlugo czekaliscie na mieszkanie z Consilu ???
« dnia: 02/02/2009, 16:41:53 »
Witam wszystkich.
Ja z pytaniem-Jak dlugo czekaliscie na mieszkanie z Consilu i ile punktow mieliscie???

ja czekam pol roku i jak narzie nic.jezeli chodzi o punkty to przyznali  tylko 20-
waszym zdaniem mozemy miec jeszcze nadzieje???
dodam ze mieszkam z mezem i z synem

MaryWir

• Gość
Odp: jak dlugo czekaliscie na mieszkanie z Consilu ???
« Odpowiedź #1 dnia: 02/02/2009, 20:13:45 »
Gosiu moja kofana,nadzieję to zawsze trzeba mieć i pozytywne nastawienie!!!  :D Będzie dobrze ja Ci to pisze Monia !!!  :-*

Offline Kate

« Odpowiedź #2 dnia: 03/02/2009, 08:11:56 »
Ja tez sie staram o takie mieszkanie, tylko ze tylko dla siebie i syna, ale ejszcze nie wiem ile mi przyznano punktow, pani powiedziala ze mieszkanie bedzie jak dopiero ktos umrze, szczerze mowiac taka odpowiedz mnie przerazila :o

Offline agatas

« Odpowiedź #3 dnia: 03/02/2009, 11:12:19 »
Składaliśmy podanie do Grampiana i dostaliśmy 16 punktów, jak poszłam sie dowiedzieć kiedy mamy szansę dostać mieszkanie - odpowiedź była - NIGDY dlatego, że przydział mieszkań rozpoczyna się powyżej 45 punktów :(

Offline alzmaycher

• Młodzież oleva Front Narodowy
« Odpowiedź #4 dnia: 04/02/2009, 08:30:38 »
Witam!
Ja czekałem 6  miesięcy (Aberdeen City Council). punktów miałem niewiele - chyba koło 20. Przyznali mi mieszkanie na Tillydrone, którego nie wziąłem. Dwa tygodnie później dostałem ofertę na Seaton.
Tak więc nie jest niemożliwością dostać mieszkanie z councilu.
Kate - taką odpowiedzią to chcieli Cię najpewniej spławić, bo pytań "kiedy" to słyszą mnóstwo codziennie a sami nie znają odpowiedzi. W mieszkaniu, w którym mieszkam nikt nie umarł. Poprzedni lokatorzy się po prostu wyprowadzili.
Ernest - mieszkanie komunalne wcale nie musi być ruiną. U mnie były pomalowane ściany, drzwi, futryny, zrobione podłogi, nowe meble kuchenne, sanitariaty itp, itd. Było gotowe żeby wejść i mieszkać. Oczywiście jeśli chcesz i masz pieniądze możesz po swojemu sobie urządzić co ja robię stopniowo. Ale jak pisałem wcześniej praktycznie nie włożyłem grosza (oprócz dywanów) na początku.
agatas - też złożyłem podanie do Grampiana i czekam już 1.5 roku i nic. Jakieś dwa tygodnie temu przysłali mi papiery do aktualizacji w związku z tym, że jestem na liści oczekujących ponad rok. Ni znam osobiście nikogo ktoby dostał mieszkanie z grampiana.

Próbowałem jeszcze z Homehunt ale też cisza. Zainteresowanych odsyłam na stronkę www.homehunt.info. Trzeba się zarejestrować, wypełnić aplikację i przyślą odpowiedź

Offline Kate

« Odpowiedź #5 dnia: 04/02/2009, 10:04:29 »
hello. no ja jednak jestem dobrej mysli ze jednak cos mi przydziela :)

MaryWir

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: 04/02/2009, 21:23:28 »
Ja myślę,że teraz to po prostu jest tu więcej Polaków i nie tylko,niż było parę lat temu i dlatego jest trudno dostać mieszkanie...Myśmy czekali zaledwie 3 m-ce,ale to było prawie 2 lata temu.Znam ludzi którzy nawet wtedy dostali mieszkanie z Grampiana po bardzo krótkim czasie.Oni nie mogą powiedzieć kiedy np. się dostanie mieszkanie,bo nie wiedzą ile mieszkań się zwolni i nie tylko z tego powodu że ktoś umrze,ale np. porzuci,mieszkanie,przeprowadzi się czy dostanie out!Tak jest,że trzy razy można odmówić mieszkania po oglądnięciu,ale później na 6 m-cy zawieszają aplikacje.Kuchnia zawsze jest nowa,tzn. meble,bo Counsil wyposaża kuchnie zawsze.I tak jak ktoś już wcześniej pisał,zależy po kim dostaniesz mieszkanie,to w takim stanie ono bęzie,tego też nie można przewidzieć...no i jakich się będzie miało sąsiadów.Trzeba też mieć szczęście,nie wiem jakie szczęście ale tak powiedział kiedyś ktoś z Caunsilu...

MaryWir

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: 05/02/2009, 16:30:24 »
No to chyba zacznę grać!Bo na razie to nie mam tu pecha a raczej szczęście dopisuje! :D

Offline alzmaycher

« Odpowiedź #8 dnia: 05/02/2009, 17:41:14 »
No mnie tak samo

grzes_abe

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: 05/02/2009, 21:20:31 »
moi znajomi dostali calkiem niedawno po 3 miesiacach oczekiwania, para z 2 letnim dzieckiem

Offline gosiaaczek

« Odpowiedź #10 dnia: 06/02/2009, 15:27:06 »
podbudowaliscie moja nadzieje:)-dzieki

Offline T-qilla

• bo ja tatusiowa jestem :)
    • adamski joinery
« Odpowiedź #11 dnia: 06/02/2009, 23:21:57 »
ernest juz na takich cwaniaczkow znalezli sposob !!!! robia  wypady do aplikantow i kontroluja czy  to co opisali w aplikacji jest rzeczywiscie prawda. Pewnie nie robia tego przy kazdej aplikacji ale   co nie ktorych moze to spotkac..... moim zdaniem bardzo  dobrze bo jest wiele  z naszych rodakow ktorym mieszkanko takie tak naprawde sie nie nalezalo a znowu  ci ktorym ono powinno sie nalezec niestety  nie dostali i moga nie dostac  wlasnie z  tego powodu  ze   zdazaja   sie czeste przypadki naduzyc zwlaszcza przez obcokrajowcow z   ktorych to jestesmy tu chyba wiekszoscia..... ale nie ma  sie co martwic   bo gorsi sa azjaci i  to glownie  na nich tak szkoci nazekaja
ADAMSKI  JOINERY  SERVICE

casperaberdeen

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: 07/02/2009, 09:33:11 »
Czesc,

Ja czekalem na mieszkanko 2 miesiace. Punktow mielismy z moja dziewczyna 10. Mieszkanko na Tillydrone.

Podpowiem ci, ze jest ksiazka, ktora mowi dokladnie  na jakich zasadach przyznawane sa mieszkania, ktora lista co oznacza, oraz jakie dzielnice od ilu pkt. mozna dostac. Moja dziewczyna byla w ciazy i dlatego dostalismy od tylu pkt a nie od wiecej. Ale moi znajomi mieli 18 pkt. i tez dostali po 3 miesiacach. Nie 'sciemniali'. Wszystko jest kwestia czasu. Moze jak bedziesz do nich chodzic czesciej i wypytywac to ktos polozy twoja aplikacje na wierzchu i 'noz widelec' sie uda.

Powodzenia.

Offline gosiaaczek

« Odpowiedź #13 dnia: 07/02/2009, 18:55:58 »
z tego co widze czytam i slysze -to poprostu kwestja szczescia z tymi mieszkaniami:(
juz teraz to naprawde nie wiem co i kto decyduje o przyznaniu mieszkania-nic nie rozumiem:(
znam osoby naprawde w powaznych i przygnebiajacych syuacjach a na mieszkanie czekaja juz nawet 1,5 roku.
u nas z tez nie jest za wesolo...
skoleji czesto sie slyszy ze latwo dostac mieszkanie i czeka sie krotko...
nie czaje:(

matteusz

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: 09/02/2009, 19:01:47 »
Hej,
pracuje w Tillydrone Housing Office (nie przyznaje mieszkan -to robia w St Nicolas House i tylko oni), ale podpisuje umowy na mieszkania. Ogolnie tez kontroluje je, w sensie od momentu zakonczenia jednej umowy do czasu podpisania nowej, wiec wiem co i ile sie podpisuje w Tillydrone, Seaton i okolice...

Sam nie wiem co myslec o przydziale mieszkan...wyglada to dosc dziwacznie czasem i cos chyba z loterii w tym jest. Nie chce mowic ze na pewno bo nie znam nikogo z przydzialu mieszkan ale tak mi to wyglada.
Podpisalem do tej pory wiele umow, jesli chodzi o samych Polakow (zeby nie bylo ze dyskryminacja czy cos) to:
- starsze malzenstwo i dwojka dzieci, czekali 2,5 roku, dostali seaton.
- mloda para i male dziecko - bylo ich kilka, wszyscy ok 20 cos punktow, czekali, 3 miesiace, 5 miesiecy a nawet i rok
- para bez dziecka, czekali 3 miesiace! inna para czekala 2 lata

Nie wiem co o tym myslec... Generalnie zalezy duzo od dzielnicy, na jaka jest popyt, od preferencji co do mieszkania. Chyba ci ktorzy wpisali sobie kilka bedroom'ow czekaja lata...tak mi sie wydaje. Duze rodziny tak szybko sie nie wyprowadzaja jak pojednycze osoby czy pary.

Na razie tyle mi przychodzi do glowy
pozdr

Offline MiB05.08

« Odpowiedź #15 dnia: 09/02/2009, 20:27:04 »
My z mężem dostaliśmy 20 punktów, a na mieszkanie czekamy jakieś 8 miesięcy. Nawet ostatnio dostaliśmy pisemko czy podtrzymujemy naszą aplikację.
Zostaje tylko czekać, chociaż z drugiej strony dostać ruinę i kupę kasy w nią ładować to już chyba lepiej wynajmować!!!

MaryWir

• Gość
« Odpowiedź #16 dnia: 09/02/2009, 20:30:26 »
No nie sądzę bo już po jakimś czasie,nie wiem jakim ale nie długim można płacić jak za wynajem,czyli więcej ale wykupując tym samym mieszkanie na własność na raty tak jakby.

Offline alzmaycher

« Odpowiedź #17 dnia: 10/02/2009, 05:59:13 »
My z mężem dostaliśmy 20 punktów, a na mieszkanie czekamy jakieś 8 miesięcy. Nawet ostatnio dostaliśmy pisemko czy podtrzymujemy naszą aplikację.
Zostaje tylko czekać, chociaż z drugiej strony dostać ruinę i kupę kasy w nią ładować to już chyba lepiej wynajmować!!!
Porównaj czynsz w councilowskim mieszkaniu z czynszem od prywaciarza i wierz mi ze nawet w niezbyt dobrym stanie warto wziąść. To w miarę szybko Ci się zwróci i masz komfort psychiczny, że (o ile będziesz płacić) to Cię nikt nie wyrzuci. Takie jest moje zdanie.
Ja też kiedyś wynajmowałem i pewnego kwietniowego dnia przyszedł właściciel i powiedział, że mamy miesiąc na wyprowadzkę... Powód? brak powodu.
Także może warto się pofatygować kilka razy do biura councilu, pokazać, że zależy. Być może to jest loteria - nie wiem. Ale - tak jak kolega wyżej - wydaje mi się że prędzej dostaniesz kawalerkę niż większe.   

Offline zgarbiony

« Odpowiedź #18 dnia: 18/02/2009, 15:16:52 »
Nie wiem skad biora sie optymisci? Wiem skad biora sie pesymisci.
Nie chce nikogo zalamywac ale ja czekam juz ponad dwa lata. Mieszkam w jednosypialniowym studio, bez livingroomu z zona i dwojka dwunastoletnich dzieci. W goodapple'u przechlapalem sobie u dwoch kobitek. Jednej udowodnilem niekompetencje (jej), a drugiej z powodu jej niekompetencji wypowiedzialem udzial w roli tlumacza w serii spotkan u lekarza specjalisty. (sama na pierwszym spotkaniu glosno i wyraznie powiedziala ze przyszla nam pomoc, ale od razu musi zaznaczyc ze medycznej i technicznej terminologii to ona w ogole nie zna. I na kolejnych spotkaniach udowadniala to z ogromnym sukcesem). Wiec pewnego dnia zadzwonilem i poprosilem o zmaine tlumacza. No i chyba sobie jeszcze w zwiazku z tym poczekam kolejnych kilka latek, bo ona pracuje na recepcji sekcji pod ktora my podlegamy.  Nigdy do tej pory nie mialem nic do zydow. A zwlaszcza pochodzenia zaburzanskiego. Teraz chyba zaczynam miec....

Offline Kate

« Odpowiedź #19 dnia: 19/02/2009, 09:00:58 »
Mam pytanie dotyczace starania sie o hausing benefit i Council Tax benefit, kto sie moze o to starac i jakie trzeba warunki spelniac, co trzeba wypelnic, dziekuje za odpowiedz.

Offline becia_g

« Odpowiedź #20 dnia: 07/04/2009, 15:50:43 »
a za co przytznaja najwiecej pkt? za zarobki, aktualne warunki mieszkaniowe czy ilosc osob w rodzinie? Wie ktos moze?

Asiuchna

• Gość
« Odpowiedź #21 dnia: 09/04/2009, 09:32:48 »
Zgarbiony-
Jeśli masz ochotę, odezwij się do mnie. Byc może będę w stanie pomóc, choć nic nie obiecuję.
Wszystko zależy od tego jaka dokładnie jest Wasza sytuacja. Ale o tym wolałabym na gg.
Podeję nr 6205532

Offline aga27

« Odpowiedź #22 dnia: 09/04/2009, 13:23:28 »
Witam.my na mieszkanie czekamy juz rok i cztery miesiące,i nadal cisza.Kiedy byliśmy w councilu pani nam powiedziała ze ona nic nie poradzi,trzeba czekać.A jak chciał mąż wziąść dla mnie tłumacza{on pracuje i niema czasu chodzic] to na drugi dzień zadzwoniła do nas pani i powiedziała że po co chcemy tłumacza jak to i tak nic nic nie zmieni i że council nie ma pieniedzy na takie głupoty i się rozłączyła.Tylko nie rozumiem na jakich oni podstawach dają mieszkania.niedawno dostała znajoma mieszkanie,czekała pol roku i tylko 20p miała.My mamy 31punktów,2 dzieci i wynajmujemy 1 bed i czekamy tak długo i jeszcze będziemy czekać bo na nic innego sie nie zapowiada

puchatek1488

• Gość
« Odpowiedź #23 dnia: 11/04/2009, 03:02:08 »
JA MAM PYTANIE ZA CO PRZYZNAWANE SA PUNKTY I ILE ????

Offline skryba

• Tutu Shop
« Odpowiedź #24 dnia: 28/04/2009, 09:44:25 »
Po moich doswiadczeniach z housingiem doszedlem do wniosku, ze im gorsza sytuacja socjalna tym wiecej punktow. Z drugiej strony liczba punktow czasami nie jest wprost proporcjanalna do czasu jaki czeka sie na mieszkanie. My czekalismy w sumie 1,5 roku. Pierwszy raz zaproponowali nam mieszkanie juz po 3 miesiacach od zlozenia wniosku, odmowilismy, nastepne dopiero po ponad roku. Moj kolega skladal wniosek w podobnym czasie i dostal mieszkanie po ...uwaga... 6 dniach. Jak powiedzial ktos wczesniej nie ma reguly. Pod koniec naszego okresu oczekiwania poszedlem do housingu zapytac dlaczego tak dlugo czekamy. Na co gosc odpowiedzial mi ze w kolejce jest obecnie 11 tys. ludzi wiec nie ma sie co dziwic. To bylo niecaly rok temu :/ Niestety mieszkania od reki skonczyly sie jakies 2 lata temu.