Autor Wątek: Self-employed - poradnik  (Przeczytany 18751 razy)

Offline pawcio.g

• Administrator
Self-employed - poradnik
« dnia: 28/04/2009, 20:01:00 »
Selfemployed, czyli samozatrudnienie, to najprostsza forma działalności gospodarczej. Znana również pod określeniem Sole Trader charakteryzuje się przede wszystkim łatwością założenia oraz minimum niezbędnych formalności.

1. Rejestracja jako Self-employed

Rejestracji własnej działalności nie trzeba dokonywać w momencie jej rozpoczęcia - osoba pracująca na własny rachunek ma 3 miesiące, by poinformować o tym fakcie HMRC (Her Majesty Revenue and Customs, odpowiednik polskiego Urzędu Skarbowego).

Rejestracja jest bardzo prosta i trwa zaledwie kilka minut a dokonać można jej na kilka sposobów. W każdym z nich niezbędne będą wszystkie dane kontaktowe osoby rozpoczynającej działalność oraz numer NIN.

2. Składki National Insurance

3. Rozliczenie podatkowe Tax return (self assessment)

4. Construction Industry Scheme.

5. VAT

6. Small Earnings Exemption Certificate - zwolnienie z konieczności płacenia składek NI

Offline pawcio.g

• Administrator
Odp: Self-employed - poradnik
« Odpowiedź #1 dnia: 28/04/2009, 20:01:53 »
To na dobry początek, jeśli znajdziecie jakieś błędy lub chcecie rozwinąć kolejne z punktów wymienionych wyżej, zapraszam - jak nie będzie chętnych to w wolnych chwilach postaram się to uzupełniać.

zyhus

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: 21/07/2009, 14:54:54 »
Tutaj w jezyku polskim krotki poradnik jak otworzyc swoja firme klik

Offline geroi

• Highlandy.pl
« Odpowiedź #3 dnia: 21/07/2009, 15:01:52 »
Tutaj w jezyku polskim krotki poradnik jak otworzyc swoja firme klik

dzięki za linka
Nie dajmy się! 40 to 1!

Offline madak63

« Odpowiedź #4 dnia: 05/09/2009, 12:58:04 »
Witam - mój pracodawca wymaga ode mnie jako sub-contractora ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej pracy tzw.PUBLIC LIABILITY INSURANCE. Ponieważ ofert są setki proszę o pomoc i informacje czy ktoś ma doświadczenie w wyborze najprostszej i jednocześnie najkorzystniejszej oferty.

Dzięki
Pozdrawiam

jessica

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: 17/11/2009, 19:18:30 »
a wiecie moze czy taki podatek mozna rozlorzyc na raty

Offline raffi5000

• PAA
« Odpowiedź #6 dnia: 02/09/2010, 12:39:44 »
super link, Dzięki !
Pomiędzy nim a niebem  bez przerwy hulał wiatr, bezsilność otulona gniewem zbudziła drugie - brudne JA...

Offline pestek

« Odpowiedź #7 dnia: 16/01/2011, 18:45:01 »
Czy jeżeli zarejestruje się jako self employer przysługuje mi jakieś dofinansowanie "na start"