Autor Wątek: Life in the UK Test  (Przeczytany 1550 razy)

Offline pawcio.g

• Administrator
Life in the UK Test
« dnia: 12/01/2011, 23:42:40 »
Zdawał ktoś ten test, niezbędny do starania się o obywatelstwo?:) Rzeczywiście pytania takie zakręcone, jak to mówią?:)

sofarider

• Gość
Odp: Life in the UK Test
« Odpowiedź #1 dnia: 12/01/2011, 23:48:32 »
Wygoglujesz troche stronek z pytaniami. http://www.google.co.uk/search?q=life+in+the+uk+test+questions&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-GB:official&client=firefox-a

Moge napisac do znajomej ktora to zdawala jakies 6mcy temu jak chesz.

Robisz sie na brytola? ;)

Offline biskupinka

• PAA
« Odpowiedź #2 dnia: 12/01/2011, 23:49:55 »
jeden z nauczycieli u mnie w szkole zdawał (Algierczyk) - mówił, że bardzo trudne i szczegółowe. Nie wspominając jak bardzo kosztowne jest staranie się o obywatelstwo :-\

Offline pawcio.g

• Administrator
« Odpowiedź #3 dnia: 12/01/2011, 23:58:55 »
nie nie, bardziej sam test mnie interesuje, niż obywatelstwo - ciekawi mnie, ile punktów zdobyłbym wchodząc na egzamin z ulicy ( a nie klepiąc na pamięć jakąś książkę..) ale nie jestem pewny czy chcę wydawać £34 by się przekonać:D

Offline mujerek

• PAA
« Odpowiedź #4 dnia: 13/01/2011, 03:21:08 »
My kiedys sprawdzalismy na necie - pytania sa trudne (emmm Greig mial problem z niektorymi!), porownywalismy testy brytyjskie i amerykanskie. Jak sie latwo domyslec, amerykanski test zawieral pytania w stylu kiedy jest dzien niepodleglosci itp a brytyjski szczegolowe pytania o parlament ;)

Offline Lena

« Odpowiedź #5 dnia: 13/01/2011, 06:35:29 »
ja zdawalam kilka miesiecy temu. wchodzac z ulicy na pewno nie zdasz. nieststety pytan i odpowiedzi trzeba sie nauczyc! 50% pytan banaly jak np czy Twoj samochod potrzebuje ubezpieczenie, mot itp. ale drugie tyle to juz wyzsza wiedza jak np.  jaki % ludzi czarnych mieszka w UK? a w ktorym roku kobiety dostaly prawo do rozwodu? a w ktorym roku australijczycy sie zjechali do uk? pytania sa tez o szkolnictwo. albo czy szkockie banktoty sa uznawane w calym UK- odpowiedz oczywiscie ze tak. czy rachunek za wode placi sie osobo czy jest czescia podatku- odpowiedz ze osobno.
na stronie http://www.tsoshop.co.uk/bookstore.asp?FO=1278112&TRACKID=002353 sa 3 ksiazki, teoria i dwie ksiazki z tymi samymi pytanami, tylko ze jedna jest poukladana tematycznie. teori nie polecam kupowac.

Offline pawcio.g

• Administrator
« Odpowiedź #6 dnia: 13/01/2011, 07:28:49 »
OK dzięki :) Tak jak myślałem, stosunkowo mało będzie to miało z rzeczywistością i 'życiem w Uk' - tym bardziej nie rozumiem po co robić taki test, który można w 100% wykuć z książki.. ludzie będą lepszymi obywatelami, wiedząc jaki procent siły roboczej stanowiły kobiety w drugiej połowie lat '70??

Offline pawcio.g

• Administrator
« Odpowiedź #7 dnia: 13/01/2011, 07:38:44 »
Czyli co, wygląda na to, że są też pytania podchwytliwe? No bo opłata za wodę jest naliczana na tym samym rachunku co council tax, nie dostaje się odzielnego rachunku za to. Poza tym, nie płaci się za samą wodę, ale również za ścieki :) No ale być może zależy to od tego jak konkretnie było sformułowane pytanie po angielsku :)

Offline ala ma psa

• PAA
  • Diabli nadali, anioly poniosly...
« Odpowiedź #8 dnia: 13/01/2011, 09:35:06 »
Pawcio, wejdz na strone z probnymi testami, zabawa po pachy. Moj szef oblal (Szkot), mnie bez przygotowania udalo sie 'zdac' wirtualnie 2 na 5... ale to chyba szczescie i jakies dziwne przeczucie... Powodzenia :)

Offline pawcio.g

• Administrator
« Odpowiedź #9 dnia: 14/01/2011, 07:25:50 »
Nie jest tak źle, za pierwszym razem miałem 79%, za drugim 75% :P Więcej nie zdąrzyłem, bo skończyła mi się przerwa na herbatę:)

Ale czy pytanie skąd pochodzi Św. Mikołaj, to też jest na serio? Bo brakowało mi tam odpowiedzi 'nie istnieje'. To tak jakby spytać, skąd pochodzą krasnoludki...

Offline ala ma psa

• PAA
  • Diabli nadali, anioly poniosly...
« Odpowiedź #10 dnia: 14/01/2011, 08:52:29 »
Pawcio, wszystko jest na serio. Jak zakupisz ksiazeczke to znajdziesz 'poprawne' odpowiedzi na wszystkie pytania :)
Widzisz nie jest tak zle, a mozna wiele sie dowiedziec :)

Offline Lena

« Odpowiedź #11 dnia: 14/01/2011, 09:45:05 »
sprobujcie tego!
http://www.ukcitizenshiptest.co.uk/?trackid=002509
ta sa wybrane pytania z testu/ksiazki Life in the UK.
ja juz niektorych odpowiedzi nie pamiatam. nauczylam sie ich tylko zeby zdac test.

anything